Dzień Otwarty AMW - A Morze Wojsko?

UWAGA ZAPISY ZAKOŃCZONE!
 
Chcesz się przekonać jakie to uczucie stanąć za sterami okrętu? Chcesz zobaczyć na czym polegają okrętowe strzelania artyleryjskie lub spróbować swoich sił na strzelnicy? To wszystko i znacznie więcej będzie można przeżyć i zobaczyć w trakcie „Dnia Otwartej Uczelni” w Akademii Marynarki Wojennej w piątek 1 grudnia. Jednocześnie w tym samym dniu uczelnia organizuje cykl warsztatów na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społeczych skierowanych do uczniów szkół średnich. Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich i gimnazjów.
 
Ilość miejsc na poszczególne tury ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram Dnia Otwartego:

I TURA

9.00- 9.45 - Wykład Otwarty z pzredstawicielami WKU (Audytorium Biblioteki Głównej AMW, wejście od. ul. Grudzińskiego)

9.45-12.30 - Zwiedzanie infrastruktury uczelnianej (symulatory, trenażery, laboratoria)/ warsztaty na WNHiS

II TURA

12.00-12.45 - Wykład Otwarty z pzredstawicielami WKU (Audytorium Biblioteki Głównej AMW, wejście od. ul. Grudzińskiego)

12.45-15.30 - Zwiedzanie infrastruktury uczelnianej (symulatory, trenażery, laboratoria)/ warsztaty na WNHiS

Aby wziąć udział w Dniu Otwartym należy zarejestrować się poprzez przesłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z następującymi informacjami:

1. Nazwa szkoły 
2. Ilość uczniów
3. Tura 

3. Osoba kontaktowa 

Każda ze zgłoszonych grup będzie opraowadzana przez podchorążego bądź studenta wedle ustalonego harmonogramu. 

Lista warsztatów na WNHiS:

1. Historia pieniądza
2. AMW: Aspiracje-Możliwości-Wykształcenie - warsztaty kreowania przyszłości zawodowej
3. Kreatywne rozwiązywanie problemów
4. Wprowadzenie do debaty typu oksfordzkiego
5. Kaszubskie wampiry i niespokojne dusze

Zainstersowanych wzięciem udziału w warsztatach prosimy o informacje w e-mailu

 

Wszystkim, którzy odwiedzą AMW udostępnione zostaną specjalistyczne gabinety dydaktyczne, w tym przede wszystkim nowoczesne symulatory. Będzie okazja popływać okrętem w symulatorze nawigacyjnym, a zwłaszcza w najnowszym symulatorze mostka nawigacyjnego. Będzie mógł również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na tzw. trenażerze strzeleckim „Śnieżnik” – to jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Chwila wyciszenia to rozmowy pod gwiazdami, które przeprowadzane będą w uczelnianym planetarium. Wrażenia dla przyszłych mechaników czekają w symulatorze spawania, gdzie można zobaczyć, uczyć się i trenować różne metody spawania i to w różnych środowiskach. Natomiast jak reagować w różnych sytuacjach kryzysowych będzie można zobaczyć w symulatorze zagrożeń militarnych i pozamilitarnych. Z kolei jak nawiązać łączność na morzu każdy będzie mógł dowiedzieć się w Laboratorium Łączności Morskiej i Radiolokacji. Oczywiście w tym dniu nie zabraknie wizyty w jednej z najnowocześniejszych bibliotek na Pomorzu, czyli Bibliotece Głównej AMW oraz Nowoczesnym Centrum Sportowym.

Adres:

Akademia Marynarki Wojennej
ul. Śmidowicza 69
81-103 Gdynia

Kontakt:

Tobiasz Lech
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 606-88-54-99