Targi pracy

Targi pracy  lub giełdy pracy to nic innego jak zorganizowane przez firmę lub organizację przedsięwzięcie, które ma na celu ułatwienia kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami. Targi pracy są najczęściej organizowane przez Urzędy Pracy, Akademickie Biura Karier lub różne organizacje studenckie. Mają one zazwyczaj formę tradycyjnych spotkań 1-2 dniowych.

Czy warto uczestniczyć w tego typu wydarzeniu?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta ! Oczywiście, że tak. Podczas targów pracy są organizowane różnego rodzaju warsztaty, szkolenia itp., gdzie pracodawcy udzielają bardzo istotnych wskazówek na temat: rekrutacji, jak działają różne przedsiębiorstwa, obowiązujących aktualnie przepisów . Dowiesz się, także cennych informacji w jaki sposób założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą oraz formy pomocy i dotacji, jakie możesz otrzymać jako początkujący przedsiębiorca.

Targi pracy zazwyczaj organizowane są w formie specjalnych stoisk poszczególnych firm. Poza przedsiębiorstwami możemy spotkać rozmaite organizacje, pośrednictwa pracy i agencje doradztwa personalnego. Znajdziesz tam nie tylko aktualne oferty pracy, ale także dokładne potrzeby i wymagania pracodawców. Umożliwi to Tobie oszacowanie swoich szans jako potencjalnego kandydata na pracownika. Ponadto ułatwi to Tobie sprecyzowanie planów zawodowych, a nawet nakreślenie ścieżki kariery.

Pamiętaj jednak, że do tego typu wydarzenia trzeba się odpowiednio przygotować. Warto zabrać ze sobą kilka kopii CV, notatnik
i długopis. Przyda się także teczka, gdzie można powkładać zebrane ulotki i wizytówki. Wielu pracodawców daje możliwość wypełnienia kwestionariuszy aplikacyjnych na swoich stanowiskach promocyjnych. 

Zadbaj również o odpowiedni strój, jak i postawę ze względu na pierwsze wrażenie. Nie spodziewaj się jednak, że podczas targów prowadzona będzie rozmowa rekrutacyjna lub, że opuścisz targi pracy z konkretną ofertą zatrudnienia. Jest to czas, aby poznać wymagania pracodawców i firm, z którymi po targach pracy możesz się kontaktować. Z całą pewnością warto iść na Tragi Pracy nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać !

5 rzeczy o które możesz zapytać na Targach Pracy :

  1. Istniejące rekrutacje.
  2. Staże i praktyki.
  3. Proces rekrutacji.
  4. Warunki pracy w firmie.
  5. Klimat firmy.